simplecoin logo
Bitcoin zdarma – Tweetoshi a jiné příležitosti
Ostatní
6 min
31.12.2022

Ano, čtete správně. V dnešním článku vám představíme několik možností, jak si vydělat nějaký ten Bitcoin zdarma a dokázat tak monetizovat aktivity, které často stejně děláte, akorát za to normálně nedostáváte zaplaceno. Sice to nebude na pohádkové zbohatnutí, ale můžete to brát jako exkurzi do další části ekosystému, který se okolo Bitcoinu začíná tvořit.

V tomto textu se často objevuje termín „saty“ a jeho skloňované verze. Jde o český přepis „satoshi“, což je nejmenší jednotka bitcoinu. Každý BTC se skládá ze 100 milionů satoshi – pozn. red.

Bitcoin zdarma s českou appkou Tweetoshi

Největší aplaus hned na začátek od nás dostává aplikace Tweetoshi. Radost z ní máme hned z několika důvodů. Předně je česká – za nápadem stojí Matěj Švancer, který mj. provozuje Youtube kanál KRYPTO Mates. K projektu se navíc připojily zvučná jména jako Alex Pilař, nebo Marek „Slush“ Palatinus z další české firmy Satoshi Labs – ta vyrábí třeba peněženky Trezor.

Velká část kryptoměnové a bitcoinové komunity se schází na Twitteru (my taky!) a Tweetoshi je aplikace, která nahrazuje původní aplikaci novou, v lecčems promakanější verzí. Zmíníme například integraci Lightning Network.

Za prohlížení obsahu, interagování s jinými uživateli a tvoření příspěvků se s vámi tvůrci Tweetoshi navíc dělí o zisky z reklam a není tak problém nasbírat vyšší desítky satoshi denně. Další satoshi pak můžete dostávat formou „dýška“ přímo od uživatelů aplikace, pokud se jim váš příspěvek obzvlášť zalíbí. Tweetoshi se chlubí již 10 000 uživateli a proběhlo přes něj již přes 200 000 transakcí. A to vše ještě předtím, než došlo na oficiální mezinárodní expanzi.

Osobně tuto aplikaci používám již několik měsíců a podařilo se mi nasbírat tisíce satoshi za to, co jsem stejně dělal i zadarmo – často procházím Twitterem a sbírám informace o aktuálním dění ve světě (nejenom) kryptoměn.

Klasický Solitaire, za který dostanete zaplaceno

Dalším zajímavým způsobem, jak se pobavit a zároveň dostat něco málo zpět, jsou hry z dílny THNDR Games. Ti mají na triku předělávku pověstného mobilního hada nebo karetní hry, které jste se možná na starých Windows nahráli desítky hodin – slavného Solitairu. Hraním těchto her sbíráte lístky do loterie, která se několikrát denně losuje. Typicky vyhrajete něco mezi 5–20 satoshi, avšak standardní jackpot jsou i 2 000 satoshi. Ve výjimečných případech, kdy běží turnaje, je odměna ještě vyšší a vyhrát se dá až 20 000 satoshi (při kurzu 17000 USD jde o cca 80 Kč) za jedno slosování.

Bitcoin zdarma

Nutno přiznat, že je kvalita titulů různorodá – od ne zrovna záživných závodů městem v Turbo 84 až po docela zdařilou skákačku Bitcoin Bounce a již zmiňovaný Solitaire. Na zabití nudy v autobuse nebo na záchodě však může jít o vítaného společníka a ještě si vyhrajete pár satů.

bitcoin zdarma

Klikačky reklam a kola štěstí

Samostatnou kapitolou a také nejméně zábavným způsobem, jak si přivydělat pár satoshi denně, jsou potom tzv. faucety. V principu jde o klikačku reklam. Odměna je vám připsána buď přímo za zhlédnutí reklamy, anebo jste přesměrováni na stránku plnou reklam odshora až dolů. Značnou nevýhodu faucetů vidím v tom, že ne všechny mají integrovanou možnost výběrů přes Lightning a tak často klikáte týdny až měsíce bez možnosti výběru financí k sobě, protože by se to prostě nevyplatilo. Informačně nabité video na téma faucetů zpracoval Tomáš z kanálu Kryptoplatby.

Hlavně s rozumem a negamblujte

Na závěr jedna dobrá rada: Nijak do výše zmíněných her neinvestujte, pokud toužíte po tom, aby se vám kdy jejich užívání zaplatilo. Obzvláště faucety se často snaží nabídnout např. „kolo štěstí“ nebo zařazení do loterie za drobný poplatek. Snadno pak víc peněz zainvestujete, než kdy dokážete vydělat. Jakmile můžete, vybírejte prostředky na svoji peněženku

Ostatně, jak už jsme psali v úvodu, i kdybyste zkombinovali všechny výše zmíněné aktivity, pravděpodobně na tom nevyděláte žádné zázračné jmění. A tak doporučujeme nákupy Bitcoinu metodou DCA – tedy pravidelně a bez ohledu na cenu. Ideálně tak můžete učinit přes nejstarší českou směnárnu Simplecoin, která okamžitě odesílá zakoupené kryptoměny na vaši peněženku

František Marek
František Marek
Do kryptoměn jsem se dostal nakonec až v roce 2021, přestože jsem už v roce 2014 docela vážně zvažoval možnost investice do Bitcoinu. Odradila mě tehdy hlavně minimální osvěta v tom, co Bitcoin vlastně je. Teprve až když jsem o mnoho let později konečně pochopil význam Bitcoinu jako nestátních peněz, mě králičí nora doslova pohltila. Dnes je ze mě hrdý Bitcoin maximalista a jsem rád, že mohu svojí troškou do mlýna přispívat i já k širší adopci a pochopení kryptoměn – v čele právě s Bitcoinem.

Napsali o nás

exchange icon
exchange icon
exchange icon
exchange icon
simplecoin logo

Obchodujte s kryptoměnami jednoduše